EMDR ir viena no efektīvākajām metodēm psiholoģisko traumu pārstrādei. Metodes pamatā ir dabisks acu kustību process, kas aktivizē iekšējo traumatisko atmiņu pārstādes mehānismu nervu sistēmā. Noteikta veida acu kustības ļauj piekļūt iedzimtajam fizioloģiskajam traumatiskās informācijas pārstrādes mehānismam, kas rada psihoterapeitisko efektu. Traumatiskās informācijas transformācijas procesā notiek izmaiņas cilvēka domāšanā, uzvedībā, emocijās, izjūtās, vizuālajos tēlos.

Traumatiskā informācija kļūst pieejama, tiek pārstrādāta un adaptīvā veidā integrēta,  tiek pārstrādātas arī mūsu negatīvas emocijas.

Pārstrādes process var notikt ne tikai izmantojot noteikta veida acu kustību, bet arī izmantojot citus ārējus kairinātājus – piemēram, vieglus piesitienus pa klienta plaukstu, gaismas vai dzirdes kairinātājus.

Ļoti bieži jau pēc viena EMDR seansa cilvēki daudz neitrālāk, bez intensīvām emocijām atceras traumatisko notikumu. Cilvēki sāk daudz reālistiskāk un konstruktīvāk uztvert notikušo un daudz pozitīvāk attiekties pret sevi.

EMDR pielietošana

EMDR veiksmīgi palīdz tikt galā ar nepārliecinātību sevī, paaugstinātu trauksmi, depresiju, fobijām, panikas lēkmēm, seksuālām problēmām, atkarībām, ēšanas traucējumiem (anoreksija, bulīmija, kompulsīvā pārēšanās).

EMDR palīdz normalizēt emocionālo un psiholoģisko stāvokli pēc traumas, arī agrīnās bērnības pieredzi, mazināt sēras, kas ir saistītas ar   zaudējumu.

EMDR Latvijā

Created with Mozello - the world's easiest to use website builder.

 .